Lista aktualności Lista aktualności

finał XVII Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

W sobotę 25 listopada 2017 r. w konińskim Starostwie Powiatowym odbył się finał XVII Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.

Po raz kolejny Nadleśnictwo Konin uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska.
Po części pisemnej do ścisłego finału ustnego zakwalifikowali się uczniowie: Izabela Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim, Oliwia Piasecka ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Budzisławiu Kościelnym, Patryk Mazur ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku, Alicja Polaszewska z Zespołu Szkół w Sompolnie oraz Marta Żabierek i Wiktoria Wardencka z Kleczewa.

W części ustnej finaliści przedstawili przygotowane przez siebie filmy, które jawnie oceniła Komisja Konkursowa. Filmy prezentowały tematykę związana z ochroną środowiska w formie dokumentu, wywiadu lub reportażu. Po projekcji uczniowie przystąpili do quizu którego forma przypominała teleturniej telewizyjny „Jeden z dziesięciu". Łączna punktacja zdecydowała o kolejności zajętych miejsc.
 
Wśród uczniów szkół podstawowych najwyżej oceniona została Izabela Kaźmierczak natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjna okazała się Alicja Polaszewska.Gratulujemy!!!

Tegoroczne nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, Nadleśnictwo Konin oraz Grodziec.