Asset Publisher Asset Publisher

Już po raz piąty mieszkańcy powiatu konińskiego sadzili las

Mieszkańcy powiatu konińskiego po raz piąty uczestniczyli w akcji organizowanej przez Nadleśnictwo Konin pt. „Od przedszkola do seniora czyli sadzimy 500 milionów drzew".

          Akcja odbyła się 11 kwietnia 2017r. na terenie leśnictwa Bieniszew.

Nadleśnictwo Konin zaprosiło do udziału w niej lokalne szkoły i przedszkola. W sadzeniu udział wzięło ok. 200 osób w różnym wieku. Po raz kolejny czynnie udział wzięli  strażacy z OSP Węglew którzy dzielnie pomagali najmłodszym uczestnikom akcji.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i każda z nich otrzymała niezbędny sprzęt oraz sadzonki sosny jednoletniej do posadzenia na wcześniej przygotowanej powierzchni.

Przed przystąpieniem do sadzenia, pracownicy Nadleśnictwa Konin przedstawiali sposób w jaki należy prawidłowo posadzić sadzonkę. W trakcie akcji posadzono ponad 2000 szt. młodych drzewek na powierzchni ok. 0,3 ha.

Tegoroczne sadzenie lasu na terenie Nadleśnictwa Konin jest częścią ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych pt. "1000 drzew na minutę".

          Po zakończeniu sadzenia uczestnicy udali się na wspólny posiłek przy ognisku. W trakcie którego prezentowana była izba edukacyjna oraz przeprowadzono szereg konkursów mających na celu przybliżenie uczestnikom złożoności ekosystemu jakim jest las.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów, które pomogły w dotarciu do szerszego grona mieszkańców powiatu konińskiego i nie tylko.

 

 Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie

oraz wspaniałą atmosferę.

 

Do zobaczenia za rok !!!